מכתב לגוזלים שלי

אהובים קטנים שלי. בשעת לילה חשוכה אני נכנסת לחדרים שלכם ומסתכלת עליכם ישנים. העיניים שלכם עצומות, השרירים רפויים והשמיכות מפותלות סביבכם, בלתי ניתנות לפרימה.

השיער הבהיר שלכם מונח על הכרית ועור החלק עם הנמשים בוהק באור הירח הרך שזולג דרך החלון. אני מתמלאת באהבה ובחמלה ורוצה לחבק אתכם אלי ולאמר לכם כל מה שבליבי.

בעוד מס' ימים תתחיל שנת לימודים חדשה. הילקוטים שלכם כבר מוכנים. המחברות והצבעים החדשים. סרגלים ומספרים ודבק. ואתם כבר סקרנים לדעת ליד מי תשבו ומה תביא איתה השנה החדשה.
• אני רוצה שתגיעו לכיתה ביום הראשון וחברים ותיקים ירוצו אליכם בשמחה, יאספו אתכם לחבורה צוהלת ומתרגשת.
• אני רוצה שכשתשבו ליד השולחן שתקצה לכם המורה, ותוציאו את הקלמר החדש, תרגישו פעימות לב של התרגשות נעימה. התרגשות שהיא ציפיה לבאות, למשהו טוב שעומד לקרוא לכם.
• אני רוצה שתסתכלו סביבכם ותראו דברים שיגרמו לכם לדעת שאתם "בבית". שתדעו שהפינה הקטנה הזו בעולם היא כולה שלכם ואתם שייכים אליה בכל מאת האחוזים. שתדעו שבית הספר היפיפה שאתם לומדים בו, הוא לא רק קונספט אדריכלי, אלה חלק מהיופי והשלמות של המקום הזה בכללו.
• אני רוצה שהסקרנות לגבי העתיד לבוא תמשיך ותלווה אתכם לאורך כל השנה. שישכילו המורים והמורות שלכם לאתגר אתכם ולרגש אתכם בידע חדש ובמשימות מרתקות.
• אני רוצה שגם בתוך קהל הכיתה וקהל בית הספר, תצליחו ליצור בעצמכם יצירה פרטית משלכם. שתמצאו שם את הפינה שמאפשרת לכם להביע ולהביא אל העולם משהו שהוא רק שלכם. יצירה שבאה מהמקום העמוק ביותר שלכם ואינה באה לרצות איש.
• אני רוצה שתובילו. שכל אחד מכם ימצא ויעצים את הכישרון הבולט ביותר שלו ויהפוך לראש וראשון בתחום הזה מבין חבריו.
• אני רוצה שתדעו שאתם אהובים ומוערכים. שתאמינו בזה בכל בכל רגע ובכל שניה. שלא יהיה לכם ספק שבלעדיכם, הכיתה לא תהיה אותו הדבר.
• אני רוצה שתדעו שהידע שאתם רוכשים בבית הספר הוא קרדום לחפור בו בעתיד. שתזכרו שידע הוא כח. ותאספו את הידע על מנת שיהווה דלק במסעכם אל עתידכם. אל תפספסו פרטים חשובים. תרגלו את הזיכרון שלכם לאסוף כל שביב מידע. ותעשו שימוש מושכל בידע שאספתם.
• צאו החוצה. רוצו ודלגו. הרגישו את הגוף שלכם. רוצו מהר וחושו את אויר הגליל הנקי על הפנים. שאפו אותו עמוק לריאות. הריחו את ריח האדמה האדמדמה אחרי הגשם ואת ריח העשב הטרי. שימו לב לניצנים ולנבטוטים זעירים. טפסו על הגבעה וממנה הביטו אל הרקיע העצום העוטף את העולם מקצה לקצה.
• המריאו עם הדמיון שלכם אל המרחב. צרו לכם עולם, צבעו אותו בצבעים האהובים עליכם ונגנו בו את הניגון שלכם.
• ושובו תמיד הביתה בשלום. אל הריחות המוכרים, הצבעים והקולות שמלווים אתכם מאז ומעולם. שובו אלינו.

אבא שלכם ואני יצרנו עבורכם את העולם הטוב ביותר שיכולנו להעלות בדעתנו.ילדנו אתכם לגבעות והבקעות המוריקות של הגליל. בנינו סביבכם בית שהוא קן חם ומשפחתי. הישוב בו אנו גרים מלא באנשים טובים ואין בו סכנה או איום. הסבים והסבתות שלכם מסורים לכם בכל ליבם והם חלק מהותי מחייכם. אנו משקיעים בכם כל רגע פנוי וכל שקל שעולה בו הצורך. אנחנו עוטפים אתכם בכל האהבה והחלומות שלנו.
וכל זאת למען מטרה אחת בלבד. לראות אתכם גדלים ומתפתחים, מאושרים ושלמים.

שתהיה לכם שנת לימודים מוצלחת ומעשירה.
אוהבת אתכם
אמא.

עיצוב_ללא_שם_-_2021-06-24T162918.326__1___1_-removebg-preview (1)

לתרומה באפליקציית הביט 058-585-8984

דילוג לתוכן