English
לתת מכל הנשימה
ערוץ הווידאו ערוץ הווידאו עיקבו אחרינו בטוויטרעיקבו אחרינו בטוויטרעשו לנו לייק בפייסבוק.עשו לנו לייק בפייסבוק.תרמו עכשיו!תרמו עכשיו!
איגוד סיסטיק פיברוזיס בישראל/איתמר לוין לא מוותר

איתמר לוין לא מוותר

לקוח מתוך עיתון "לנשום חופשי".  אוקטובר 2013

איתמר לוין, חולה CF בן 17 לומד בכתה י"א בבית הספר העל יסודי משגב, בית ספר אזורי לישובי מועצה איזורית משגב. הוא אובחן כחולה CF בגיל שנה וקצת והיום הוא שחיין מקצועי, בנוסף לעוד המון דברים שהוא עושה כיאה לנער בגילו.

בילדותו סבל מדלקות ריאות רבות ודלקות כבד ו"בילה" זמן רב באשפוזים בבית החולים. כשהיה בן חמש נסעה משפחתו לשנתיים לפורטלנד שבארצות הברית במסגרת שליחות מטעם העבודה של אביו. השהייה שם היטיבה עם איתמר. הוא טופל בטיפול ביתי על ידי פיזיותרפיסטית והאקלים עשה טוב למערכת הנשימה והוא התייצב.

כאשר חזרה המשפחה לארץ, הם חזרו לגור ביישוב קהילתי במשגב שבגליל, כך שאיתמר יוכל להמשיך ליהנות ממזג אוויר קריר ונקי יחסית לשאר אזורי הארץ.השיקול של מזג האוויר היווה שיקול בבחירת מקום המגורים לאחר חזרת המשפחה לארץ.
ספורט תמיד היה אהוב עליו ואל השחייה הגיע לאחר המלצה של מורה לספורט בבית הספר אשר ראתה את הפעילות הספורטיבית בה עסק. מאז, כבר כחמש שנים הוא מתאמן בבריכה והגיע להישגים מרשימים הכוללים גביעים ומדליות. הוא נמצא בקבוצה לא תחרותית, כי שם העומס כבד מדי, אך הוא מתאמן שלוש פעמים בשבוע ומשתתף בתחרויות מקומיות ואזוריות. המשחים האהובים עליו הם המשחים הקצרים באורך של 50 מטרים. המחלה מדרבנת אותו אף יותר להצליח ולנצח את ה"ילדים הבריאים".
אם חשבתם שאיתמר יסתפק בשלוש פעמים בשבוע בבריכה טעות בידיכם… בנוסף לשלוש פעמים בבריכה, הוא מתאמן פעמיים בשבוע בחדר הכושר "הולמס פלייס" בכרמיאל. את המנוי קיבל בתרומה מקרן "live well" של הולמס פלייס, אשר מעניקה מלגות למספר עמותות ובהן גם איגוד CF.
הספורט, אומר איתמר, עוזר לו בהתמודדות עם המחלה ולראיה תפקודי הריאות שלו עומדים על למעלה ממאה.

בנוסף לעומס הספורטיבי הוא גם חניך בתנועת הנוער של ה"נוער העובד", וגם תלמיד לא רע בכלל. לכל זה הוסיף לאחרונה גם שיעורי נהיגה. לפני כשנתיים יצא לקורס מד"צים (מדריכים צעירים) מטעם התנועה. ה-CF לא מנע ממנו מעולם לצאת לטיולי התנועה או השתתפות בפעילויות אחרות, אך הוא הקפיד על לקיחת התרופות והאינהלציות.
עד כתה ט' הסתיר את המחלה ולמעט מספר חברים קרובים אף אחד לא ידע על עצם היותו חולה. היום כבר לא מסתיר אותה ומקבל תגובות כגון "אתה באמת לוקח 60 כדורים ביום?", או "אתה בכלל לא נראה חולה".

הוריו, ליאור וברקת (בקי) מסורים ומאוד מעורבים בכל הקשור למחלתו. הם דואגים לטיפול בו ולא מוותרים לו בגלל המחלה ודורשים שיעשה את הדברים בצורה הטובה יותר בה הוא יכול. לאיתמר אח הצעיר ממנו בארבע שנים, נבו, שמגלה גם הוא כישורים בבריכה ואף התחיל לשחות עוד לפני איתמר.
ליאור, אביו, הוא חבר בוועד המנהל של האיגוד כבר במשך שתי קדנציות רצופות.

לצבא ככל הנראה לא יתגייס בגלל פרופיל נמוך והוא מקווה כי תימצא לו מסגרת התנדבותית שתתאים לכישוריו ותוכל לאפשר לו להמשיך באימונים.

ההמלצה שלו להתמודדות עם ה-CF היא הרבה פעילות ספורטיבית, בעיקר שחיה. דבר חשוב מאוד לדבריו הוא שהוא לא מאפשר למחלה לנהל לו את החיים. המלצתו היא לחיות איתה ולא עבורה.תגובות

תוכן התגובה (שדה חובה)
שם
אי-מייל
קוד אישור המסומן בתמונה מתחת(שדה חובה)